Āzijas investori riskēs un cerēs uz reģiona un Ķīnas atveseļošanos

Āzijas bagātākie investori apgalvo, ka viņi atbalsta iespējamo Ķīnas atveseļošanos un cer, ka ieguldījumi reģionā, kas pat lejupslīdes laikā ir visstraujāk augošais pasaulē, atmaksāsies.

“Ir jābūt izturīgam un pacietīgam, lai spētu pārdzīvot ciklus un pārdzīvot kāpumus un kritumus,” intervijā Reuters NEXT konferencē Singapūrā sacīja DBS Group izpilddirektors Pījušs Gupta.

Pagaidām, pēc viņa teiktā, tas nozīmē ilgtermiņa perspektīvu, ka Ķīna izkļūs no nekustamā īpašuma krīzes un kļūs par reģionālās izaugsmes dzinējspēku; šim viedoklim piekrita arī baņķieri, investori un superbagātnieku padomdevēji.

Šie komentāri norāda uz reģiona vadošo uzņēmumu un naudas pārvaldītāju nelokāmību, kas var veicināt ārvalstu kapitāla atgriešanos.

Pasaules otrās lielākās ekonomikas izaugsme pirmajā ceturksnī sasniedza 5,3 %, pārspējot prognozes, taču ar vājām vietām patēriņa un nekustamā īpašuma jomā un ar akciju tirgu lejupslīdi.

“Mēs joprojām neesam sasnieguši (Ķīnas nekustamā īpašuma tirgus) apogeju, jo neesam redzējuši tirgus noskaidrojošas cenas, bet ilgtermiņa skatījums ir daudzsološs,” sacīja Gupta, kura vadītā banka ir lielākais ārvalstu aizdevējs Taivānā pēc aktīviem un lielākais akcionārs Ķīnas Šenžeņas Lauku komercbankā.

“Ja paskatāmies uz Āzijas megatendencēm, tad ir labi būt Āzijā.”

Līdz šim šogad no ārvalstu ieguldītājiem Ķīnas akcijās neto ieplūduši 22,4 miljardi juaņu (3 miljardi ASV dolāru), lai gan rādītājs ir bijis svārstīgs, un jūnijā, kad tika saņemti dati, kas liecināja par straujāko mājokļu cenu kritumu desmit gadu laikā, dominēja pārdošana.

“Īpaši ārzemēs un vēl jo vairāk (ASV) noskaņojums attiecībā uz Ķīnu ir ļoti skeptisks,” sacīja Deutsche Bank Private Bank Āzijas un Klusā okeāna reģiona investīciju vadītāja Stefānija Holce-Jena atsevišķas paneļdiskusijas laikā Reuters NEXT konferencē.

“Mūsu vietējie īpaši augsta neto aktīvu līmeņa privātie klienti acīmredzami investē, un viņi daudz tuvāk redz, ka centrālā valdība virzās uz izaugsmi veicinošu virzienu,” piebilstot, ka ārvalstu plūsmas, visticamāk, sekos tirgus peļņai.

Dienvidaustrumāzija ir potenciāli gaišs punkts, jo investori uzskata, ka demogrāfiskās un politiskās tendences atbalsta izaugsmi, jo globālie uzņēmumi paplašina ražošanas bāzes Vjetnamā un Malaizijā.

Protams, akciju tirgi ir piedzīvojuši aizplūšanas spiedienu, un tos ir aizēnojuši attīstīto tirgu spēcīgie rādītāji un, Vjetnamas gadījumā, politiskās nestabilitātes radītais satraukums.

Taču ārvalstu tiešie ieguldījumi ir samērā stabili vai pieaug, un Indonēzijā valstij piederošā China International Capital Corp plāno uzsākt darījumus.

“Nākamo aptuveni piecu gadu laikā mēs plānojam izvietot cilvēkus Indonēzijā, Malaizijā, kur plānojam pieteikties (investīciju bankas) licences saņemšanai,” sacīja CICC Dienvidaustrumāzijas un Singapūras vadītājs Stīvens Nigs.

Runājot par ieguldījumu pārvaldīšanu, viņš sacīja, ka noskaņojums un plūsmas ir spēcīgas.

“Mēs esam redzējuši tikai aisberga virsotni attiecībā uz bagātību, ko vēlas izvietot šajā pasaules daļā un jo īpaši Singapūrā.”

Vjetnamas VinaCapital Fund Management izpilddirektora vietnieks Khanh Vu sacīja, ka investoru pieprasījums joprojām ir spēcīgs un to galu galā atbalstīs valsts pretkorupcijas pasākumi.

“Es domāju, ka tam vajadzētu investoriem sniegt zināmu pārliecību, ka šāda prakse netiek pieļauta,” viņš teica.

 

Leave a Comment